קידום לך תצטיין
קידום לך תצטיין - קורס פסיכומטרי

פסיכומטרי - קידום לך תצטיין למען הקהילה

פרוייקט "מבט לעתיד"- קורס פסיכומטרי בתמורה לפעילות למען הקהילה

קצת הסטוריה
חברת קידום הוקמה בירושלים בשנת 1981 ע"י ליאורה וארנן שגב יקותיאלי, על רקע רעיונות חברתיים, בניסיון לתת הזדמנות לרכישת השכלה לתושבי אזורים מוחלשים. ברבות השנים קידום גדלה והתפתחה, והפכה לחברה משגשגת ורווחית. עם זאת, החברה המשיכה לשתף פעולה עם יוזמות חברתיות, ואף יזמה בעצמה פרוייקטים חברתיים שונים.

רקע כללי:
לפני כשנתיים, ביוזמה של מדריכים ובתמיכה של הנהלת החברה, הקורסים הללו התרחבו והתמסדו, תוך יצירת שיתוף פעולה פורה עם עמותת "אחרי!". יש לפרוייקט הזה אפילו שם- "מבט לעתיד"- ומהותו השתתפות בקורס הכנה לבחינה הפסיכומטרית ללא תשלום כספי, אלא בתמורה לפעילות התנדבותית מאורגנת למען הקהילה המקומית. המיוחד בפרויקט זה הוא, שכלל הגורמים המשתתפים בו פועלים בהתנדבות וללא תמורה כספית: המדריכים המלמדים, התלמידים המתנדבים וחברת קידום המספקת כיתות וחומרי לימוד.

אז למה בעצם אנחנו עושים את זה?
היוזמה לפרויקט נולדה מתוך ההכרה, שהבחינה הפסיכומטרית מהווה כיום צומת חשוב בחיי האזרחים הבוגרים בישראל; שההצלחה בה יכולה לשמש כקרש קפיצה לרכישת השכלה, רכישת מקצוע, ביסוס מקור פרנסה וסגירת פערים חברתיים; ושישנן משפחות שאין באפשרותן להשקיע את הסכום הנדרש עבור השתתפות ילדיהם בקורסי ההכנה, אשר בעזרתם יוכלו לשפר במידה ניכרת את סיכויי ההצלחתם בבחינה.

איפה ומתי זה קורה?
כל אחד מארבעת הסניפים הראשיים של קידום (ירושלים, ת"א והמרכז, חיפה והצפון, ב"ש והדרום) מקיים בד"כ פעם בשנה קורס כזה.

מי יכול להירשם לקורס?
מי שמעוניין עובר ראיון קבלה, בו נבדקת ההתאמה שלו בכמה היבטים:
1. מוטיבציה ונכונות להשקיע הן בקורס והן בפעילות למען הקהילה.
2. התאמה לקורס מבחינת הרקע הסוציואקונומי.
3. רקע לימודי- בגרות במתמטיקה ובאנגלית.

קצת על הקורס...
תוכנית הלימודים נבנית במיוחד עבור הקורס המיוחד הזה, תוך שימוש בידע העצום שנצבר בקידום. ספרי הלימוד ושיטות הפתרון הנלמדות זהים לקורס קידום אישי. המדריכים בקורס הם מדריכי קידום אישי שבחרו להתנדב בפרוייקט.

קצת על הפעילות למען הקהילה...
הפעילות למען הקהילה מהווה חלק מהותי ובלתי נפרד מהפרויקט. בדרך זו מיטשטש הגבול בין הקבלה והנתינה, ומתאפשר למשתתפים להיות מעורבים בעשייה חברתית למען הקהילה, מלבד היותם תלמידים הנהנים מפירות הפרויקט. הפעילות היא קבוצתית, והדבר תורם רבות לגיבוש הקבוצתי, דבר שמשפיע באופן מאד חיובי על האוירה בקורס ועל הצלחת התלמידים. בין הפעילויות שהתקיימו בסניפים השונים: עבודה עם עולים במרכז קליטה, הדרכה בקייטנה קהילתית, מפגשים עם ניצולי שואה, ארגון הפעלות ליליות לנוער בשכונה ועוד.

מחוויותיו של תלמיד בקורס:
"בקשו ממני לספר קצת על קורס הפסיכומטרי, שהוא מפרויקט של " אחרי!" וקידום. המחשבה הראשונית על הקורס יכולה להטעות: למרות השקורס לא היה כרוך בתשלום הוא היה ללא ספק ברמה גבוהה, קבלנו ליווי אישי מצוות המדריכים, וגם נפגשנו עם המדריכים מעבר למפגשים הרגילים כדי לעבור על הנושאים שבהם התקשינו. נוסף על כך, הפכנו לקבוצה של חברים שעוזרים אחד לשני. החלק השני של הקורס הוא ההתנדבות בה ניתנת ההזדמנות לתרום לקהילה בתמורה לקורס, אך חשוב לומר שההתנדבות הייתה למעשה מאוד מספקת ובכך – אנחנו יצאנו נשכרים שוב."

תלמיד קידום
אם זו כניסתך הראשונה לאתר יש להזין בשם המשתמש ובסיסמה את מספר תעודת הזהות שלך.