קידום לך תצטיין
קידום לך תצטיין - קורס פסיכומטרי

פסיכומטרי - על המבחן

מתי והיכן נערך המבחן הפסיכומטרי

המבחן הפסיכומטרי נערך בחמישה מועדים במהלך השנה בהפרש של כחודשיים בקירוב ביניהם: פברואר, אפריל, יולי, אוקטובר ודצמבר. לא ניתן לגשת לשני מועדים צמודים, המרכז הארצי לבחינות והערכה דורש הפסקה של מועד אחד בין שני מבחנים פסיכומטריים . לדוגמא: אם ניגשתי למבחן הפסיכומטרי במועד אפריל, אוכל לגשת למבחן בפעם הבאה רק במועד אוקטובר שאחריו.

המבחן נערך באוניברסיטאות בלבד (למעט מקרים בודדים חריגים) : אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת חיפה, האוניברסיטה העברית (ירושלים), אוניברסיטת בן גוריון(באר שבע) ואוניברסיטת בר אילן. (במועד אפריל המבחן מתקיים גם באילת ובמועד יולי המבחן מתקיים גם בתל חי).

חלק מהמועדים של מבחן הפסיכומטרי הם בעלי משמעות גדולה יותר עבור הנבחנים מכיוון שהם מהווים מועד אחרון שיכול להתאים לקבלה לשנת הלימודים הקרובה אחריו. המועדים המשמעותיים יותר מבחינת הזדמנות אחרונה הם מועדי אפריל ויולי, כאשר חלק ממוסדות הלימודים מוכנים לקבל את הציון במועד אפריל לכל המאוחר וחלק מוכנים לקבל גם ציונים ממועד יולי. ככלל, מוטב לא לדחות את מועד המבחן הפסיכומטרי לרגע האחרון כדי לאפשר מצב בו יהיה צורך לשפר אותו וכדי שהקבלה ללימודים לא תהיה מותנית במספר מקומות פנויים אחרונים שנותרו אחרי שחלק מהמקומות נתפסו על ידי נבחנים במועדים מוקדמים.

מאוד חשוב לברר בדיוק מה הדרישות של המוסד האקדמי מבחינת מועדי המבחן הפסיכומטרי לפני שבוחרים אקראית מועד פסיכומטרי לגשת אליו.

כל המועדים שפורסמו לעיל תקפים רק עבור המבחן הפסיכומטרי הנערך בשפה העברית ובתנאים רגילים. מבחני פסיכומטרי בשפות אחרות , בנוסח משולב או בתנאים מותאמים לא מתקיימים בכל המועדים אלא רק בחלק מהם. פרטים מלאים ומדויקים לגבי כלל המועדים ותאריכים מדויקים, ניתן למצוא באתר המרכז הארצי לבחינות והערכה.

תלמיד קידום
אם זו כניסתך הראשונה לאתר יש להזין בשם המשתמש ובסיסמה את מספר תעודת הזהות שלך.