קידום לך תצטיין
קידום לך תצטיין - קורס פסיכומטרי

פסיכומטרי - על המבחן

מידע לנבחן פסיכומטרי באוניברסיטה העיברית

מבחן פסיכומטרי בעיר ירושלים מתקיים באוניברסיטה העיברית בקמפוס הר הצופים. הקמפוס ממוקם בחלק הצפוני של העיר, ליד שכונות הגבעה הצרפתית, רמות אשכול וואדי ג'וז. הקמפוס סמוך לבית החולים הדסה בהר הצופים ולא רחוק מהמטה הארצי של משטרת ישראל.

דרכי גישה באוטובוס

קו 4 א' יוצא ממלחה, רח' עמק רפאים דרך מרכז העיר אל הר הצופים. הוא יוצא כל כ-20 דקות.

קו 19 נוסע מעין כרם,דרך אזור רחביה ומרכז העיר ומגיע לקמפוס הר הצופים. הוא הקו התדיר ביותר בשעות הבוקר, ונוסע כל כעשר דקות.

קו 23 נוסע במסלול קריית יובל –בית וגן-שדרות הרצל-תחנה מרכזית-דרך יפו-שטראוס-שמואל הנביא-הר הצופים. הקו יוצא כל כ-20 דקות.

קו 28 נוסע מקמפוס גבעת-רם, דרך התחנה המרכזית והגבעה הצרפתית, לקמפוס הר הצופים. הקו יוצא פעם בעשר דקות.

קו 42 יוצא מעין כרם, דרך גבעת רם לקמפוס הר הצופים. הקו הוא נדיר יחסית, ויוצא פעם בשעה.

קו 46 נוסע מנווה יעקב דרך פסגת זאב להר הצופים.

קווי האוטובוס הנ"ל עוצרים בכמה תחנות באזור האוניברסיטה:

1.מול ביה"ח הדסה הר הצופים.

2.מול בניין גולדשמיט.

3.במנהרה מתחת לאוניברסיטה.

המלצה שלנו - רדו בתחנה ליד בניין גולדשמיט, משם המשיכו עם כיוון התנועה ותראו מולכם את שער הכניסה מצד שמאל. זהו שער הכניסה של הפקולטה למשפטים.

דרכי גישה ברכבת

אומנם יש רכבת לירושלים אך היא עוצרת כ- 50 דקות בבית שמש ועל כן איננו ממליצים להגיע לירושלים ברכבת.

דרכי גישה ברכב

מומלץ לא להגיע ברכב אלא אם כן מסיעים אתכם,שכן קיימת מצוקת חניה. מאידך,הפסיכומטרי נערך בדרך כלל בימים שבהם לא מתקיימים לימודים באוניברסיטה, ולכן יש סיבה לאופטימיות זהירה.

אפשרויות החניה:

1.החניה ליד מעונות רזניק היא יחסית קרובה לשער של מדעי הרוח.

2.אפשר לחנות על שני הרחובות שמובילים לקמפוס: האחד, שבא מכיוון בית החולים, והשני שבא מכיוון וואדי ג'וז. החניה בשני הרחובות היא בתשלום באמצעות מדחנים, ויש פקחים שמסתובבים שם בשעות הפסיכומטרי.

3.חניון של האוניברסיטה בסמוך לשער הראשי של המכוניות(ראה "בסביבת הקמפוס"). מספר מקומות החניה בו מוגבל.

סביבת הקמפוס

מרכז האוניברסיטה בהר-הצופים הוא הפורום. אפשר להיכנס אליו מהכביש המרכזי שחוצה את האוניברסיטה. מהפורום יוצאים לשלושה כיוונים: מדעי החברה בכיוון מערב, מדעי הרוח בכיוון דרום-מזרח ולמשפטים בכיוון צפון-מזרח. הפורום הוא חשוב מכיוון שהוא במרכז וגם מכיוון שבו נמצאים בדרך כלל נציגי המרכז הארצי שיכוונו אתכם למקום הבחינה שלכם.

לאוניברסיטה יש 4 שערים מרכזיים דרכם נכנסים:

1.שער בצלאל:נמצא "מאחורי" הקמפוס.יש לעשות הקפה ברכב על הכביש הטבעתי לאוניברסיטה כדי להגיע אליו.זהו שער הכניסה הראשי למכוניות.הוא לא נוח לגישה לצרכי פסיכומטרי.

2.שער חברה:שער להולכי רגל בלבד.נמצא בסמוך למקום החניה של האופנועים,בצד המערבי של הקמפוס. זה השער שכדאי להיכנס בו אם אתם עושים את הבחינה במדעי החברה,או אם חניתם,ואתם רוצים להגיע לפורום.

3.שער משפטים,או שער היציאה למכוניות:כ-100 מטר צפונית לשער חברה.יש אפשרות להיכנס דרכו ברגל,וללכת במקביל לכביש עד ל"פורום".עם זאת,עדיף לבחור בשער "חברה",כי כאן הדרך קצת יותר מסובכת.

4.שער רוח,או המנהרה:זה השער שאליו תגיעו אם תסעו באוטובוס.בסוף המסלול האוטובוס נכנס למנהרה,שממנה נכנסים אל תוך הקמפוס,ומיד עולים במדרגות הנעות שיובילו אתכם ישר למדעי הרוח.

גם מי שלא הגיע באוטובוס,אך צריך להגיע למדעי הרוח יכול להיכנס מהשער הזה.

ישנם ארבעה אולמות גדולים הנקראים "טבע" (למרות שהפקולטות של מדעי הטבע נמצאות בכלל בגבעת רם).הם ממוספרים 1-4.אם נפל בחלקכם המזל להיבחן שם (יש שם שולחנות) אין צורך להגיע לפורום. משער הכניסה (משפטים) המשיכו ישר. בפיצול המשיכו בשביל השמאלי. המשיכו ישר עד שתגיעו לרחבה ובה בניין פרנק סינטרה. לכו לעבר הבניין, רדו במדרגות,ישר ובפנייה הראשונה ימינה ואז שמאלה ותוכלו למצוא את עצמכם בכניסה לאולמות. מולכם תראו את אולמות 1-3 ובמידה ועליכם להגיע לאולם 4 רדו לקומה התחתונה.

האוניברסיטה מסובכת ולכן יש בה סימן קבוע לחדרים:

המספר הראשון (משמאל)הוא מספר הקומה, המספר הבא מספר הגוש, ולאחר מכן המספר הסידורי של החדר.

לדוגמה חדר 2303 נמצא בקומה 2 בגוש 3 וזהו החדר השלישי בגוש(לפי המספר הסידורי 03)

סימון זה אמור להקל עליכם במציאת החדר.

ישנו שילוט בתוך האוניברסיטה-השתמשו בו!

אוכל ושתיה:

אפשר לקנות אוכל לאחר הבחינה באזור הפורום, שם ממוקמים כמה דוכני שתייה, דוכן פלאפל ואף קפיטריה קטנה ("המנהלה"). באזור זה יש גם כספומט.

בנוסף ישנן קפטריות קטנות בתוך הפקולטות השונות (רוח,חברה,משפטים) אך בחלק מהמועדים של הפסיכומטרי אלה יהיו סגורות.

במרכז פרנק סינטרה,הנמצא בסמוך לפורום,אפשר לאכול ארוחה יותר גדולה.

מי שמעוניין לאכול לאחר הבחינה מעט יותר, יכול לצאת מהקמפוס ולהתחיל ללכת לכיוון בית החולים בהר הצופים. מצד שמאל של הכביש (כשהולכים לכיוון בית החולים) יש בית קפה גדול יותר מאלה שבתוך הקמפוס.

תלמיד קידום
אם זו כניסתך הראשונה לאתר יש להזין בשם המשתמש ובסיסמה את מספר תעודת הזהות שלך.